تاثیر ویتامینE بر رشد مو

تاثیر ویتامینE بر رشد مو

ویتامین E برای رشد مو مناسب است و مانع از شکنندگی مو می شود و باعث سالم و براق شدن موها می شود. در این مقاله بر تاثیر ویتامینE بر رشد مو را بررسی خواهیم کرد.

ویتامین E چیست ؟

ویتامین E از نظر شیمیایی به نام آلفا توکوفرول خوانده می شود. این ویتامین قابل حل در چربی است و خواص درمانی بسیاری دارد. ریزش شدید و ناگهانی مو به یک نگرانی عمده در سراسر جهان تبدیل شده است و برای جلوگیری از این بیماری باید در رژیم غذایی خود ویتامین های ضروری داشته باشید مانند A، B، C ، E که برای سالم نگهداشتن پوست سر و رشد مو بسیار مناسبند.

 

تاثیر ویتامینE بر رشد مو : بازیابی رشد مو

 

مصرف روزانه ویتامین E 400 – E800 برای سلامتی موها مناسب است . آنتی اکسیدان موجود در ویتامین E از غشای سلولی محافظت می کند و باعث ترمیم رشد مو و درمان موی آسیب دیده می شود.

 

تاثیر ویتامینE بر رشد مو : عملکرد ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان

 

آنتی اکسیدان موجود در ویتامین E باعث حفاظت سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد می شود. اغلب اوقات رادیکال های آزاد بر اثر سیگار کشیدن و آلودگی ایجاد می شوند که باعث پیری زودرس می گردند به عبارت دیگر موها زودتر سفید شده و طاسی و ریزش مو اتفاق می افتد.

 

بنابراین ویتامین E برای سلامتی مو، تقویت ریشه های مو و جلوگیری از ریزش مو ضروری است. بسیاری از محصولات مراقبت از مو مانند شامپو و دیگر بهبود دهنده های مو دارای مقدار کافی ویتامین E هستند.

 

تاثیر ویتامینE بر رشد مو : مزایای دیگر

 

این ویتامین برای کسانی که موهای خود را رنگ می کنند یا مدل های مختلفی نظیر فر کردن یا صاف کردن را بر روی موی خود انجام می دهند مناسب است .

 

این ویتامین از قلب شما محافظت می کند و باعث می شود پوستی شفاف و صاف داشته باشید و روند پیری شما را به تعویق می اندازد.

 

تاثیر ویتامینE بر رشد مو : کمبود ویتامین E

 

کمبود ویتامین E به دلیل مصرف نکردن سبزیجات سبز و چربی های خوب در رژیم غذایی روزانه می باشد.علت اصلی کمبود ویتامین E ناتوانی در جذب و هضم درست مواد غذایی می باشد. معمولا افرادی که کمبود آهن دارند از کمبود ویتامین نیز رنج می برند. از نظر علمی بدن افراد باید از آهن کافی بهره ببرد تا بتواند ویتامین E را جذب کند و در نتیجه از خشکی، شکنندگی ، ریختن و یا نازک شدن مو جلوگیری گردد.

 

تاثیر ویتامینE بر رشد مو : راه های رشد مو

 

مصرف مواد غذایی که دارای ویتامین E هستند عبارتند از آجیل، اسفناج، سویا، جوانه گندم، کلم بروکلی، تخم مرغ ، آواکادو و روغن زیتون .

بادام سرشار از ویتامین E است و همچنین مصرف روزانه بادام باعث کاهش سطح کلسترول LDL که یکی از علل ریزش مو است ، می شود. و نیز باعث گردش خون در پوست سر می شود و به سلامت مو کمک می کند.

تاثیر ویتامینE بر رشد مو

تاثیر ویتامینE بر رشد مو

منبع

Share Button

ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید!

لطفا ایمیل خود را به درستی وارد نمایید!

متن نظر نمیتواند خالی بماند!

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست!

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست!


جواد

سلام مطالب شما را مطالعه نمودم بسیار مفید بود با تشکر

جواد

مطالب شما را مطالعه نمودم بسیار مفید بود با تشکر