کاهش ریزش مو با گیاهان دارویی و میوه ها

کاهش ریزش مو با گیاهان دارویی و میوه ها

در این مقاله به معرفی گیاهان دارویی و میوه های ضد ریزش مو می پردازییم.با ماهرخ همراه باشید.

گل همیشه بهار : درمان خشکی و چربی سر ، حالت دهنده ، آشکار کننده ی های لایتهای قرمز و طلایی طبیعی مو

این گیاه آرام بخش خوبی برای پوست سر حساس به حساب می آید. گل همیشه بهار گیاهی است سرشار از مواد معدنی است که در محافظت از مو در برابر رادیکال های آزاد و باکتری ها موثر است . شستشو با این گیاه به مو حالت می بخشد ، آنها را درخشان کرده و به نمایان شدن هایلایت های طبیعی مو کمک می کند.

 

کاسیا : حجم دهنده مو ، درخشان کننده و آشکار ساختن های لایت های طلایی

کاسیا که به آن حنای خنثی نیز می گویند ، هیچ ارتباطی با گیاه حنا ندارد. این گیاه حالت دهنده ای فوق العاده است که به ساقه موها استحکام بخشیده و موها را حجیم و ضخیم تر نشان می دهد. این گیاه درخشندگی موها را بیشتر کرده و به سلامتی پوست سر کمک می کند. خواص ضد قارچ و ضد باکتری کاسیا در از بین بردن شوره سر موثر است. کاسیا را برای بدست آوردن رنگ صورتی و زرد با حنای واقعی ترکیب می کنند.

 

بابونه : درمان خشکی و چربی سر ، آشکار کننده ی های لایت های طلایی ، درمان بیماری های مربوط به پوست سر

از بابونه برای درمان بیماری های پوست سر استفاده می شود. این گیاه به موها درخشندگی بخشیده و آنها را نرم و صاف می کند. چای بابونه برای شست و شوی موها بسیار مفید است زیرا بافت موها را مستحکم کرده و رشد سالم مو ها را، با برطرف کردن مشکلاتی نظیر التهاب ، افزایش می دهد.

 

بذر کتان : ضد ریزش مو

بذز کتان از گیاه کتان ، که در سال یکبار می روید ، گرفته می شود. این گیاه لعابی دارد که سرشار از پلی ساکارین است و وقتی با آب ترکیب می شود مایع ژله مانندی به دست می آید. این مایع ، مانند نرم کننده مو عمل کرده و به باز شدن گره موها کمک می کند . بذر کتان سرشار از امگا۳ است که به مو های شکننده استحکام بخشیده و از ریزش آنها جلوگیری می کند.

 

ریشه زنجبیل : ضد ریزش مو و ضد شوره سر

زنجبیل گردش خون را تحریک کرده و به رشد مجدد موها کمک می کند. اسید چرب های موجود در ریشه زنجبیل درمان موهای نازک هستند. این گیاه همچنین حاوی ضد عفونی کننده است که در درمان شوره سر مفید خواهد بود.

 

حنا : ایجاد هایلایت و رنگ قرمز ، حجم دهنده مو و درخشان کننده

حنا یک گیاه گلده بیابانی است . برگ های خشک و پودر شده ی این گیاه از زمان های قدیم به عنوان رنگ مویی طبیعی استفاده می شده است. حنا به موها رنگی مایل به قرمز می بخشد و در صورت ترکیب با دیگر گیاهان ، مانند کاسیا ، می توان رنگ های گرم دیگری به وجود آورد. حنا همچنین نرم کننده ای بسیار قوی محسوب می شود که در آبرسانی و درخشندگی موها بسیار موثر است.

 

اسطوخودوس : درمان خشکی و چربی سر ، ضد ریزش مو

اسطوخودوس خواص ضد التهابی ، ضد باکتری ، ضد قارچ و ضد عفونی کننده دارد که در برطرف کردن التهاب و ریزش مو موثر است. توانایی این گیاه در تنظیم چربی سر ، آن را به یکی از بهترین گیاهان برای مراقبت از مو تبدیل کرده است.

 

رزماری : درمان چربی مو ، ضد ریزش مو ، درخشان کننده

رزماری با بهبود گردش خون در سر رشد موها را افزایش داده و به موها استحکام می بخشد. همچنین برای حالت دهندگی مو مناسب است. رزماری گیاهی است که هم برای مو و هم برای پوست سر خواص بی نظیری دارد.

 

شستشوی سر با گیاهان طبیعی ، بسیار مفید و پر از مواد مغذی برای مو و کف سر است . این روغن ها و شامپوهای طبیعی از نظر گیاهشناسی برای ارتقاع سطح سلامتی مو و سر بسیار مفید هستند و مثل محصولات شیمیایی ، با ترکیبات مصنوعی موجب تخریب ساختار مو نمی شوند.

از دم کرده برخی از گیاهان برای نرم کردن و حالت دهندگی و باز گرداندن درخشندگی موها برای قرن های متمادی استفاده می شده است . گیاهان دارویی همچنین می توانند برای جلوگیری از شوره ، شستشو ، تغییر رنگ موها ، از بین بردن حساسیت های پوستی و افزایش رشد مو مورد استفاده قرار بگیرند.

 

آلوئه ورا : حجیم و پرپشت کننده ، موثر در درخشندگی

آلوئه ورا به موهای شما حالت داده و آن را نرم و ابریشمی می کند. این گیاه جادویی در مرطوب کنندگی موها و همینطور سلامت آنها تاثیرات بی نظیری دارد. زنان مکزیکی برای سال های زیاد از آلوئه ورا برای خواص حالت دهندگی و درخشان کنننده آن استفاده می کرده اند.

 

آملا : جلوگیری از ریزش مو ، درمان موهای نازک و کم پشت

آملا یکی از بهترین حالت دهنده های مو است . مواد مغذی موجود در این گیاه به صورت عمقی به پوست سر نفوذ کرده و ریشه ی مو را قوی و مستحکم می کند. این خاصیت آملا همچنین در رشد مجدد موها و مبارزه با ریزش مو ، از طریق تنظیم جریان خون در سر ، موثر است.

 

فندق : حجم دهنده و درخشان کننده

برای مدت های طولانی از فندق برای خواص نیروبخش آن برای داشتن موهای سالم استفاده می شده است . از این گیاه به عنوان شامپو ضد ریزش نیز یاد میشود. مواد ضد قارچ و ضد باکتری موجود در فندق در حل مشکل شوره سر نیز موثر خواهند بود . فندق حاوی ماده موثره طبیعی است که نه تنها مو ها را مثل شامپو تمیز می کند ، به مو جلوه ای حجیم ، ابریشمی و درخشان می بخشد.

 

ریحان : ضد ریزش مو ، حجم دهنده و درخشان کننده

ریحان فولیکل ها را تحریک کرده ، گردش خون را در ناحیه کف سر افزایش می دهد و از این طریق به رشد موها کمک می کند. منیزیم موجود در ریحان از موها در برابر شکنندگی محافظت نموده و خواص ضد التهاب آن باعث آرام شدن ریشه موها می گردد. ریحان موهای بی حالت را مرطوب کرده و به آن درخشندگی می بخشد.

 

چای سیاه : تیره کردن موها

شستن موها با چای سیاه از سفیدی زودهنگام موها پیشگیری کرده و در عین حال از گسترش سفیدی موها جلوگیری می نماید.

 

گردو سیاه : تیره کردن موها

دم کرده ی برگ گردو راه حلی بی نقص برای موهای چرب به شمار می رود. از برگ و پوست گردو به عنوان رنگ موی طبیعی ، برای تیره کردن موها ، استفاده می شود. پوست گردو را برای بدست آوردن رنگ قهوه ای ، با حنا ترکیب می کنند.

 

گیاه باباآدم : درمان خشکی و چربی سر ، حالت دهنده ، آشکار کننده ی های لایتهای قرمز و طلایی طبیعی مو

اسید چرب های موجود در این گیاه باعث تحریک جریان خون در سر ، تغذیه مو و استحکام آن شده ، به سلامت و رشد موها کمک کرده و به آنها حالت می بخشد. این گیاه حاوی سیلیس و فیتواسترول است . این دو ماده به از بین رفتن خارش و التهاب کف سر و شوره کمک می کنند ، از شکنندگی موها کاسته و در آبرسانی و درخشنده شدن بسیار موثر هستند. باباآدم موهای کم پشت را حجیم و زیبا نشان می دهد. لعاب موجود در ریشه باباآدم موها را لغزنده کرده و در نتیجه گره آنها راحت تر باز می شود.

کاهش ریزش مو با گیاهان دارویی و میوه ها

کاهش ریزش مو با گیاهان دارویی و میوه ها

منبع

Share Button

ارسال نظر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید!

لطفا ایمیل خود را به درستی وارد نمایید!

متن نظر نمیتواند خالی بماند!

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست!

پر کردن فیلد های ستاره دار الزامیست!